حضور"اس 300" ایران در رزمایش بزرگ دفاعی+تصویر

حضور"اس 300" ایران در رزمایش بزرگ دفاعی+تصویر
کارشناس استراتژیک گفت: در رزمایش ماه آینده ایران،هواپیماهای بدون سرنشین و سامانه دفاع موشکی کشور شبیه سامانه روسی اس 300 حضور خواهد داشت و این رزمایش ها تهدیدی برای هیچ یک از کشورهای منطقه نیست.

امیر موسوی مدیر مرکز تحقیقات راهبردی در تهران روز یکشنبه در مصاحبه با شبکه خبری العالم تصریح کرد: رزمایش های بزرگ پدافند هوائی ماه آینده ایران رزمایش هائی دفاعی و برای افزایش آمادگی نیروی هوائی، پدافند هوائی و سامانه های دفاع موشکی است.

یاد آور می شود که امیر سرتیپ ستاد فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوائی خاتم الانبیاء (ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که رزمایش های بزرگ پدافند هوائی با مشارکت ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ماه آینده برگزار خواهد شد و پرسنل پدافند هوائی برای بالابردن سطح آمادگی خود از سال گذشته رزمایش های تاکتیکی را در مناطق مختلف کشور به صورت جداگانه آغاز کرده است.
 
موسوی مدیر مرکز تحقیقات راهبردی در تهران گفت: میدان رزمایش ها همه مناطق ایران خواهد بود زیرا این رزمایش تمرینی برای آمادگی با تهدیداتی است که از هر طرف برای ایران فرض شده است.

وی افزود: در این رزمایش تجاوز دشمن از هرطرفی به ایران فرض شده است و طی برگزاری آن با دشمن فرضی مقابله می شود.

موسوی اظهار داشت: این رزمایش ها برای حفاظت کامل از حریم هوائی و آب و خاک ایران اجرا خواهد شد تا همه چیز از جمله مراکز استراتژیک مانند پایتخت و مراکز هسته ای تحت کنترل و حفاظت باشد.
 
وی گفت: مساله جدید در این رزمایش ها استفاده از تاکتیک ها ، انواع مهمات ، تجهیزات ، خودروها ، سلاح ها ، رادارهای پیشرفته ، هواپیماها ، هواپیماهای بدون سرنشین ، ضدهوائی ها و سامانه های موشکی است و همه این ابزارآلات جنگی از طریق اتاق عملیات و فرماندهی با رادارهای حساس و پیشرفته مرتبط خواهند بود.
 
موسوی افزود: ایران در این رزمایش ها از سیستم های پیشرفته دفاع موشکی شبیه سامانه اس 300 روسیه استفاده خواهد کرد.


وی خاطرنشان کرد: روسیه از مجهز کردن ایران به سامانه اس 300 امتناع کرد ولی ایران این خلأ را با سیستم های پیشرفته دفاع موشکی خود پُر خواهد کرد تا با تجاوزات احتمالی مقابله کند.
 
موسوی گفت: رزمایش های ایران تهدیدی برای هیچ یک از کشورهای منطقه نیست زیرا این رزمایش ها رزمایش هائی دفاعی برای شبیه سازی مقابله با تجاوز هوائی به ایران است و هر کشوری حق دارد که از منافع، دستاوردها ، عزت ملت ، امنیت و ثبات خود دفاع کند.
 
وی در باره انتقاد شدید بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از غرب به علت مشخص نکردن خطوط قرمز در تعاملشان با برنامه هسته ای ایران تصریح کرد: این سخنان و تهدیدات بیانگر عصبانیت این رژیم از موفقیت اجلاس بین المللی جنبش عدم تعهد در تهران (5تا 10 شهریور) و نتایج آن است.
 
موسوی گفت: آنچه باعث عصبانیت رژیم صهیونیستی شده ، حضور بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد در اجلاس تهران و حمایتش از حق ایران در برخورداری از فناوری هسته ای صلح آمیز و حمایت جنبش عدم تعهد از دیدگاه ها و برنامه هسته ای ایران است.
 
وی افزود: رژیم صهیونیستی سرگردان ، نگران و مضطرب است زیرا شاهد پیشرفت دیپلماتیک ، صنعتی و تکنولوژیک ایران است و خود را در مواجهه با توفان تحولات منطقه می بیند.

موسوی ادامه داد: امنیت رژیم صهیونیستی دستخوش تزلزل شده است و این در شرایطی است که آمریکا نیز مشغول انتخابات داخلی است.
/ 0 نظر / 57 بازدید