مقاومت مردم بزرگتر از دفاع مقدس خواهد بود

مقاومت مردم بزرگتر از دفاع مقدس خواهد بود
 
 
رییس دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها گفت: اگر آمریکا و اسرائیل حماقت کنند و به ایران اسلامی حمله‌ور شوند، مقاومت مردم ما بزرگتر از دفاع مقدس خواهد بود.
 
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان ظهر چهارشنبه در مراسم اختتامیه همایش انجمن‌های اسلامی سراسر کشور در مشهد، ضمن تسلیت شهادت امام جعفر صادق(ع) اظهار کرد: اهل‌بیت پیامبر گرامی اسلام(ص)، یاورانی حقیقی مانند اصحاب حضرت امام حسین(ع) نداشتند و بر همین اساس نتوانستد قیام کنند.

وی با اشاره به دوران ۸ سال جنگ تحمیلی خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس، بزرگی تنوری که در کشور ما روشن شد از قله‌های آذربایجان تا خلیج فارس بود و دشمن آنچنان آتش می‌ریخت که زمین و زمان مانند تنور شده بود.

محمدیان با تاکید بر اینکه "اگر آمریکا و اسرائیل حماقت کنند و بخواهند تنوری مانند زمان جنگ روشن کنند، چندین برابر زمان جنگ تحمیلی با آنها مقابله خواهیم کرد"، افزود: ملت ما اثبات کرده است که عناصری وفادار به اهل‌بیت(ع) دارد و هرگاه که نایب امام زمان(عج) فرمان جهاد دهد با جان و دل لبیک خواهند گفت.

رییس دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها اضافه کرد: یک درصد از مردم دنیا و یک درصد از خاک کره زمین در اختیار ماست ولی تاثیرگذاری این یک درصد موجب بیداری انسان‌های آزادیخواه در سراسر جهان شده است و دیگران وقتی به ملت ما نگاه می‌کنند، احساس خضوع دارند.

وی در ادامه، خطاب به اعضای انجمن‌های اسلامی دانشگاه‌ها، به مفهوم انجمن اشاره کرد و گفت: انجمن یعنی عده‌ای دور هم جمع شوند و به کار دسته‌جمعی بپردازند که ماهیت اصلیش کار گروهی است تا از یکسری خواسته‌های شخصی دست بردارند و خواسته‌های مشترک خود را پیگیری کنند.

محمدیان با بیان اینکه "هر انجمنی با محوریتی شکل می‌گیرد"، افزود: گاهی انجمن، صنفی است که کارهای صنفی خود را پیگیری می‌کند اما انجمن اسلامی بیانگر این مطلب است که مسلمان بودنمان را به تنهایی نمی‌توانیم به نهایت کمال برسانیم و دور هم جمع شده‌ایم تا بتوانیم این تکلیف را اعتلا ببخشیم. از روز اول هم که انجمن‌های اسلامی تشکیل شد، هدف این بود که انجمنی با محوریت اسلام باشد و در حقیقت باید گفت رشد و اعتلای انجمن اسلامی مبتنی بر محوریت اسلام است.
 
 
 
/ 0 نظر / 7 بازدید