برگ های برنده سوریه در جنگ احتمالی

برگ های برنده سوریه در جنگ احتمالی
 
روزنامه المنار به نقل از تحلیلگران نظامی آورده است: آمریکا و همپیمانانش به سوریه می روند اما با چشمان بسته. زیرا کسانی که طرح حمله نظامی به سوریه را تدارک دیده اند از توان واقعی سامانه های دفاع هوایی و موشک های پیشرفته موجود در سوریه ندارند.

این تحلیلگران می افزایند: آیا دمشق امکان رصد هواپیماهای متجاوز را خارج از حریم هوایی سوریه دارد؟آیا سوریه فرودگاه های سری که در هنگام حمله اولیه بتواند به آنها تکیه کند در اختیار دارد؟

تحلیلگران بر این باورند که سوریه هنگام دریافت ضربات اولیه قادر به هدف قرار دادن اهدافی در فلسطین اشغالی و ترکیه و دیگر مناطق است.

به اعتقاد تحلیلگران نظامی، سامانه موشکی که سوریه در اختیار دارد در طول دو سال و نیم گذشته و در جریان جنگ داخلی مورد هدف قرار نگرفته است و موقعیت انبارهای سلاح سوریه با وجود تلاش دستگاه های اطلاعاتی کشورهای متخاصم کشف نشده است.

المنار به نقل از این تحلیلگران بیان کرد: سوریه در طول دو سال گذشته نقشه اهداف و مراکزی را که از حمله به آنها نگران بود تغییر داده است.

به اعتقاد این تحلیلگران میان سوریه و ایران معاهده دفاع مشترک وجود دارد و بنابر این نوع و ماهیت سلاح هجومی ایران که در اراضی سوریه برای زمان سرنوشت ساز در نظر گرفته شده است برای کسی مشخص نیست.

این تحلیلگران می افزایند: اگر موشک های ایرانی از خاک ایران می تواند عمق فلسطین اشغالی را هدف قرار دهد پس تاثیر این موشک ها در سوریه علیه اسرائیلی ها چگونه خواهد بود؟
/ 0 نظر / 48 بازدید