بازتاب نمایش دستاوردهای دفاعی ایران

بازتاب نمایش دستاوردهای دفاعی ایران
به گزارش مهر، در رژه امسال نیروهای مسلح از جدیدترین و آخرین دستاوردهای نظامی کشورمان در حوزه های مختلف صنایع نظامی و موشکی رونمایی شد.  در این مراسم علاوه بر سامانه های موشکی و راداری و انواع موشک های شهاب و زلزال، سامانه موشکی بهینه سازی شده s200 و تانک بهینه سازی شده ذوالفقار و سامانه موشکی رعد نیز برای اولین بار به نمایش گذاشته شد.
در رژه امسال نیروهای زمینی و هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سامانه موشکی دوربرد قدر اف با برد 2000 کیلومتر به همراه سامانه موشکی دو مرحله ای سجیل با سوخت جامد، موشک فاتح 110، موشک خلیج فارس، موشک میانبرد قیام و هم چنین سامانه موشکی شهاب 2 را به نمایش گذاشتند.
 
 

رسانه های عربی طی 24 ساعت اخیر نگاه ویژه ای به برگزاری مراسم امسال رژه نیروهای مسلح کشورمان داشته اند و آن را به منزله قدرت نمایی جمهوری اسلامی ایران در شرایط حساس کنونی منطقه دانستند.
 
علاوه بر شبکه های تلویزیونی نظیر الحره ، الجزیره، المیادین ، فرانس 24 و العربیه . بی بی سی عربی که روز گذشته گوشه هایی از آخرین دستاوردهای دفاعی ایران را به نمایش گذاشتند، امروز در روزنامه های عربی این موضوع بازتاب گسترده ای داشته است.
 
پیامهای منطقه ای ایران برای دشمنان
 
روزنامه السفیر لبنان امروز در گزارشی مفصل به بازتاب رژه امسال نیروهای مسلح کشورمان پرداخته است. در این گزارش تصویری از نسل پیشرفته سامانه موشکی رعد گنجانده شده و آمده است: ایران پیامهای منطقه ای را برای برخی طرفها ارسال کرد و با نمایش سیستم موشکی رعد برای نخستین بار، قدرت بازدارندگی خود را به رخ دشمنان کشید.

 

این روزنامه در ادامه تاکید می کند: جمهوری اسلامی ایران با برگزاری یک نمایش نظامی عظیم به اسرائیل و آمریکا درباره اقدام نظامی هشدار داد. در این رزمایش هزاران نیروی مسلح مشارکت داشتند و طی آن  دهها نوع تانک و موشکهای متعدد و تجهیزات نظامی پیشرفته به نمایش گذاشته شد.
 
هشدار ژنرالهای ایرانی به رژیم صهیونیستی
 
روزنامه الحیات نیز در گزارشی اعلام کرد: ایران با برگزاری یک رژه بزرگ نظامی، هشدارها علیه اسرائیل و آمریکا را مجددا مطرح کرد.
 
در این گزارش به اظهارات مقامات ارشد نظامی جمهوری اسلامی ایران اشاره شده که رزمایش اخیر آمریکا در منطقه را موضوعی کم اهمیت دانسته بودند که تهدیدی از جانب آن برای تهران احساس نمی شود.
 
الحیات تاکید کرد: ژنرالهای ایرانی با اشاره به رژه بزرگ امسال به اسرائیل درباره اقدام نظامی علیه این کشور هشدار داده اند.
 
تهدیدات تل آویو توخالی خوانده شد
 
روزنامه الشرق الاوسط نیز امروز در گزارشی اعلام کرد: مقامات ارشد نظامی ایران تهدیدهای اخیر اسرائیل را توخالی و دروغین دانستند.
 
روزنامه الامارات الیوم نیز امروز در گزارشی اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران در سالگرد جنگ با عراق طی سالهای 1980 تا 1988 یک نمایش نظامی بزرگ برگزار کرد.
 

 
روزنامه العرب الیوم اردن نیز اعلام کرد: ایران با برگزاری یک رژه نظامی به تهدیدهای اسرائیل و آمریکا پاسخ گفت.
 
روزنامه السیاسه کویت نیز با اشاره مطرح شدن مجدد تهدیدهای درباره بستن تنگه استراتژیک هرمز، اعلام کرد: ایران قدرت نظامی خود را در برابر تهدیدهای به نمایش گذاشت.
 
پایگاه خبری قربه نیوز نیز امروز در گزارشی اعلام کرد: ایران از یک موشک جدید رونمایی کرده که تا اسرائیل برد دارد. این سایت خبری به موشک قدر اشاره کرده که با برد 2000 کیلومتر از موشکهای جدید توسعه یافته از سوی متخصصان جمهوری اسلامی ایران است.
/ 0 نظر / 11 بازدید