واکنش سیاسیون ونظامیان ایران به تهدیدات آمریکا و رژیم جعلی اسراییل

واکنش سیاسیون ونظامیان ایران به تهدیدات آمریکا و رژیم جعلی اسراییل 

 

پاسخ ایران به هر تجاوزی کوبنده و پشیمان کننده است

رییس جمهور در پاسخ به سوالی درباره تهدیدهای رژیم صهیونیستی علیه ایران و اینکه این موضوع باعث نگرانی هایی نزد ایرانیان مقیم آمریکا شده است، خاطرنشان کرد: فکر می کنم همه عقلای عالم می دانند که چنین اقدامی از ناحیه این رژیم به منزله خودکشی قطعی است. از سوی دیگر معتقدم آن اندیشه و افرادی که روزگاری صهیونیست ها را -به معنای اندیشه صهیونیسم که رژیم صهیونیستی را به مثابه بازوی عمل خود در دنیا ایجاد کرده است-، بوجود آوردند به این نتیجه رسیده اند که دیگر هزینه های این رژیم جعلی بیشتر از منافعش است و باید به گونه ای این ماجرا را فیصله دهند تا وضعیت امروز که درگیری دائمی را باعث شده است، بیش از این تداوم نیابد، چرا که قابل ادامه دادن نیست.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی بدون اشغال، ترور و کشتار زنده نیست، افزود: رژیم صهیونیستی به دنبال ماجراجویی است تا از وقوع این اتفاق جلوگیری کند و به نظرم اقدام توهین آمیزی که درباره مقدس ترین مقدسات بشر رخ داد نیز به دنبال همین هدف بود.

رییس جمهور گفت: البته نمی توان احتمال حمله به ایران را نادیده گرفت، اما می توان گفت که پاسخ ایران به هر تجاوزی کوبنده و پشیمان کننده است. ایرانیان هیچگاه جنگی را شروع نکرده و نمی کنند، اما همواره مدافعان خوبی بوده اند و همیشه از سرزمین خود به شکلی به یادماندنی و تاریخی دفاع کرده اند.

 

اسرائیل با یک بمب از پا در‌می‌آید.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در جواب سوالی درباره بحث تهدیدات اخیر اسرائیل و واکنش‌هایی که فرماندهان نظامی ایران به این تهدیدات داشتند بیان داشته اند:

در زمان مبارزه با طاغوت، کتاب سرگذشت فلسطین را با یک مقدمه درباره کارنامه سیاه استعمار ترجمه کردم و نوشتم. هنوز کتابی در ایران نبود و به خاطر آن کلی شکنجه شدم که این تابو را شکستم. هنوز هم همان‌گونه فکر می‌کنم. به هر حال اسرائیل تحت قیمومت و حمایت غرب و شرق یک عده انسان را از سراسر دنیا جمع کرده، امتیاز داده و آورده و ملتی را از بین برده و آواره کرده و اموالشان را گرفته و آن همه ستم به اینها می‌شود. این ستمدیده‌ها آواره هستند و چندین میلیون انسان در اردوگاه‌ها زندگی می‌کنند. الان اردوگاه‌های سوریه مملو از فلسطینی‌هاست که متأسفانه بمباران هم می‌شوند. اوضاعی این‌گونه پیدا کردند. نظر ما راجع به اسرائیل معلوم است. اینکه اسرائیل تنها بخواهد علیه ما بجنگد، فکر نمی‌کنم چنین امکانی داشته باشد. می‌تواند یک ضربه آنی بزند، اما در نتیجه این ما هستیم که می‌توانیم خوب جواب بدهیم. اسرائیل به تنهایی نمی‌تواند حمله ‌کند. اگر بخواهد حمله کند، باید مطمئن باشد که یا از اول و یا در مسیر، آمریکا به او می‌پیوندد. لذا احتیاج به اجازه آمریکا دارد. دشمنان الان به هر قیمتی می‌خواهند ما را متوقف کنند و ضربه بزنند. ولی الان آنچه انسان می‌فهمد، فعلاً امید بسته‌اند که همین وضعی که با تحریم‌ها و تبلیغات در کشور ایجاد کردند، آنها را از جنگ بی‌نیاز کند. ولی ما باید خودمان را برای هر پیشامدی آماده کنیم. همیشه هم باید آماده باشیم. اولویت کاری ما باید این باشد که فعلاً مسائل خودمان را در داخل حل کنیم. فکر می‌کنم اگر مردم ایران متحد باشند، مثل زمان جنگ و مثل بعد از جنگ و پشت سر انقلاب حاضر به فداکاری باشند و مسئولان و آدم‌های باتدبیر کشور همراهی کنند، در آن صورت این حوادث رخ نمی‌دهد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی درادامه افزودند:آنها دشمن هستند و ما را هم مزاحم خودشان می‌دانند. آنها نمی‌خواهد که در اینجا کشوری باشد که با صراحت جلوی اینها بایستد و ملت‌های دیگر را هم تشویق کند. آنها این‌طور چیزی را نمی‌خواهند و تا به حال این‌گونه ندیدند، آن هم از نوع اسلامی و در یک منطقه حساس و بین دو خزانه‌ عظیم نفت در شمال و جنوب. آنها نمی‌خواهند این‌گونه شود. می‌دانند اسلام انقلابی، الهام‌بخش است. ما باید همیشه احتیاط خودمان را در هر جهت داشته باشیم و آمادگی داشته باشیم. ولی الان آنها فکر می‌کنند با همین سبکی که انجام می‌دهند، نیاز به جنگ نداشته باشند.

ایشان در پاسخ به تحریف سخنانشان در صحبتهای وزیر اسراییلی فرمودند:حرف من در نماز جمعه صریح بود. من به اسرائیل و حامیانش گفتم که شما اشتباه می‌کنید که دنبال بمب هسته‌ای هستید، اگر بمب هسته‌ای در کشور شما باشد، طبعاً دنیای اسلام هم دنبال بمب هسته‌ای می‌رود و رقیب شما می‌شود. آن روزی هم که جنگ هسته‌ای در بگیرد، اسرائیل با یک بمب از پا در‌می‌آید، ولی بمب اسرائیل فقط به گوشه‌ای از جهان اسلام آسیب می‌زند و این به نفع آنها نیست.

 

اسرائیل حماقت کند، بیش از ده هزار کشته می‌دهد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام دکترمحسن رضایی درباره تهدیدات صهیونیست‌ها علیه ایران گفت: ما خواهان جنگ نیستیم ولی خود را برای دفاع کاملاً آماده کرده‌ایم، البته صهیونیست‌ها جرأت حمله به ایران را هم ندارند و این حرف‌ها را برای کسب امتیاز از رئیس جمهور آینده آمریکا می‌زنند، ولی اگر حمله کنند قدرت بازدارنده ایران ضربه مهلکی به آن‌ها خواهد زد و تعداد تلفات اسرائیل از ده هزار نفر کمتر نخواهد بود. لذا آن‌ها خیلی زود متوقف خواهند شد.

  

اگر صهیونیست‌ها چنین دیوانگی‌ای کنند، قطعا روند نابودی‌شان تسریع خواهد شد

جانشین فرمانده کل ارتش با تاکید بر اینکه ما همواره مردم را محرم خود می‌دانیم، خاطرنشان کرد: اگر برخی چشم و گوش‌های نامحرم نبود و ما می‌توانستیم اتفاقاتی که در طول این سال‌ها در نیروهای مسلح افتاده را برای مردم بازگو کنیم، ملت ایران از نظر عزت و غرور ملی سر به خورشید می‌زد.

 موسوی ادامه داد: برای نمونه، در عرصه پدافند غیر عامل ما در ایام جنگ چه از لحاظ دانش و چه از لحاظ تجهیزات صفر بودیم اما امروز اگر نگوییم توان ما در این زمینه در دنیا بی‌نظیر است، باید بگوییم کم‌نظیر است.

 وی در ادامه این گفت‌وگو در خصوص تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی ایران و نحوه پاسخ ایران به هر گونه تجاوز در نبردهای آینده گفت: در این صورت دشمن پس از حمله با مواردی مواجه می‌شود که هیچ گاه انتظار آن را نداشته است.

جانشین فرمانده کل ارتش با اشاره به رونمایی برخی دستاوردها و سامانه‌ها در مقاطع مختلف گفت: بالاخره دشمنان نیز نظامی‌اند و می‌دانند که ما همه چیز خود را ارائه نکرده‌ایم و اگر صهیونیست‌ها چنین دیوانگی‌ای کنند، قطعا روند نابودی‌شان تسریع خواهد شد.

  

باید پاره پاره های تلاویو را در اعماق مدیترانه جست و جو کرد

فرمانده دافوس سپاه با تاکید بر اینکه امروز قدرت بازدارندگی سپاه تمام اهداف دشمن در سطوح مختلف و طیف‌های گوناگون جنگ را دربر می‌گیرد، گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران امروز با ایجاد قدرت بازدارندگی مطلوب اجازه تجاوزبه دشمنی که مدتهاست در حال تیزکردن چنگال و دندانهای خود است را نمی‌دهند.

وی افزود: دشمنان انقلاب اسلامی به خوبی دریافته‌اند که اگر شروع کننده تجاوزی بر علیه ایران باشند تمام کننده آن نبوده و ملت ایران تا پای جان از آرمانهای خود دفاع می‌کند.

 نیلفروشان مکانیزم اصلی جنگهای آینده را تخریب اراده‌ها عنوان و تصریح کرد: بر همین اساس مبنای اصلی آنچه در دانشکده فرماندهی و ستاد سپاه (دافوس) مورد تاکیدقرار می گیرد تربیت انسانهایی خدا محور و خودباور است که در شرایط سخت و در برابر مشکلات قادر به حفظ خود و نیروهای تحت امرشان باشند.

 فرمانده دافوس سپاه در پایان وضعیت فعلی رژیم غاصب صهیونیستی را اسفناک‌تر از هر زمان دیگر توصیف و با اشاره به تهدیدات این رژیم بر علیه ایران تصریح کرد: اکنون رژیم جعلی و اشغالگر قدس با بحران و شکافهای مختلف اقتصادی، اجتماعی، قومی و سیاسی روبه رو است و با منطبق شدن جنگ بر این مشکلات اسرائیل از درون پوسیده و منهدم می‌شود، از این رو در صورت هرگونه حماقتی از جانب رژیم صهیونیستی باید پاره پاره های تل آویو را در اعماق مدیترانه جست و جو کرد.

 

 ما آمریکا و رژیم صهیونیستی را کاملا در کنار هم می‌بینیم

به گزارش خبرگزاری فارس، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوا ـ فضای سپاه در گفت‌وگو با «العالم» در خصوص تهدیدات دشمنان اظهار داشت: اصولا جنگ بین ایران با رژیم صهیونیستی و یا آمریکا به صورت مستقل را نمی‌توان تصور کرد، یعنی هر کدام از این دو طرف شروع کننده جنگ باشد، دیگری نیز وارد جنگ خواهد شد.

 وی افزود: ما آمریکا و رژیم صهیونیستی را کاملا در کنار هم می‌بینیم و اصلا نمی‌توانیم متصور شویم که رژیم صهیونیستی بدون پشتیبانی آمریکا چنین جنگی را آغاز کند. به همین دلیل در صورت بروز جنگ قطعا ما با هر دو طرف وارد جنگ شده و حتما با پایگاه‌های آمریکا درگیر خواهیم شد.

 حاجی زاده ادامه داد: در صورت بروز چنین شرایطی، اتفاقاتی می‌افتد که قابل کنترل و مدیریت نیست و ممکن است این جنگ به جنگ سوم جهانی تبدیل شود، یعنی ممکن است کشورهایی به نفع ایران و یا علیه ایران وارد جنگ شوند.

 حاجی‌زاده با اشاره به سناریوهای متعدد و غیرقابل تصور ایران در صورت بروز جنگ، تأکید کرد: در صورت آغاز جنگ، پایگاه های آمریکا در کشورهای اطراف ما و داخل کشورهای همسایه هدف قرار خواهند گرفت و حتی از طرف مردم این کشورها حتما تهدید خواهند شد.

 وی با اشاره به حادثه  انهدام 6 هواپیمای آمریکایی در یک پایگاه نظامی در منطقه و یا هدف قرار گرفتن تانکرهای حامل سوخت و یا کشته شدن سربازان آمریکایی توسط مردم منطقه، گفت: این اتفاقات در شرایطی روی می‌دهد که ما با کسی درگیری نداریم، ولی تصور کنید آیا ممکن است رژیم صهیونیستی با ما درگیر شود ولی از طرف دیگر آمریکا وارد این جنگ نشود و یا مردم منطقه به مقابله با آمریکا نپردازند؟ به هیچ وجه چنین چیزی را نمی‌توان تصور کرد و این جنگ به سرعت تمام منطقه را فراخواهد گرفت.

 حاجی‌زاده تأکید کرد: نباید اینگونه تصور کرد که در صورت بروز جنگ، کشورهای منطقه اعلام بی‌طرفی می‌کنند.

 فرمانده نیروی هوا ـ فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه گفتگو با العالم گفت: ما قطعا این پایگاه‌ها را هدف قرار می‌دهیم، زیرا ما این پایگاه‌ها را جزو خاک آمریکا می‌دانیم و نه قطر، بحرین یا افغانستان.

 حاجی‌زاده در پایان گفت: این پایگاه‌ها از نظر ما حکم سرزمین و خاک آمریکا را دارد و اگر درگیر شویم، قطعا این پایگاه‌ها را خواهیم زد.

 

ما دوست نداریم تابوت هزاران سرباز آمریکایی  به آمریکا سرازیر شود

دریادار فدوی  طی سخنانی نسبت به فتنه‌گری‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه حساس خلیج فارس و پیرامون آن هشدار داد و گفت: اگر دشمن حماقت کند و آتش جنگ دیگری را در منطقه خلیج فارس روشن کند، پاسخ ما به حماقت دشمن و اذناب او، آن قدر قاطع و کوبنده خواهد بود که حتی فرصت پشیمانی را نیز از بسیاری از آنها بگیرد.

وی افزود: ما دوست نداریم تابوت هزاران سرباز آمریکایی از خلیج فارس به سمت آمریکا سرازیر شود اما اگر از دشمن حماقتی به مانند سال های 65 و 66  ببینیم، این پاسخ، تنها بخشی از چشم‌انداز نبرد آینده ما با آمریکا خواهد بود.

فوی افزود: امروز فرزندان شهید مهدوی با بهره گیری از توانمندی های داخلی و فعال کردن ظرفیت های بومی برای ادب کردن بدخواهان و متجاوزان، شناورهای موشک اندازی را سوار می شوند و از امکانات و تجهیزات و اداواتی بهره می گیرند که غیر قابل مقایسه با گذشته و خارج از تصور دشمن است.

فدوی، گفت: رزمندگان دریادل ما در نیروی دریایی سپاه نیز همگام با سایر نیروهای انقلاب، از دو فرمول اساسی به خوبی بهره گرفته اند و آن اتصال به قدرت لایزال الهی در پرتو ایمان و تقوا و دیگری بالا بردن استطاعت و توانمندی ها است.

وی ادامه داد: به لطف خدا و همت فرزندان شما ملت قهرمان ایران امروز در نقطه اطمینان بخشی قرار داریم به طوری که آن چیزی که دشمن از توانمندی های ما می داند بسیار ناچیزتر از آن چیزهایی است که نمی داند.

وی افزود: امروز آمریکا با همان شناخت اندکی که از توانمندی های ما دارد و با درکی که از حساسیت منطقه خلیج فارس دارد، به مواظب ترین کشوری تبدیل شده است که تیری در خلیج فارس شلیک نشود چرا که می دانند آینده دنیا به خلیج فارس وابسته است و اگر اتفاقی در این منطقه بیفتد منافع مادی آنها که برابر با همه هستی آنها است، در معرض خطر و نابودی قرار خواهد گرفت.

/ 0 نظر / 7 بازدید