درگیری لفظی مقامات صهیونیستی و آمریکایی +تصویر

درگیری لفظی مقامات صهیونیستی و آمریکایی +تصویر
روزنامه مشهور «یدعوت احرونت» از درگیری لفظی شدید میان سفیر آمریکا در اسرائیل و نتانیاهو خبر داد.

شیمون شیفر از تحلیلگران روزنامه یدعوت احرونت چاپ اسراییل طی گزارش به نقل از «منابع کاملا آگاه» از درگیری لفظی بین سفیر امریکا در اسراییل و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل بر سر مواضع باراک اوباما درمورد تقابل تهران تل آویو خبر داد و نوشت: در جریان سفر مایک راجرز، رئیس کمیته امور امنیتی در کنگره امریکا به تل آویو رخ داده است.

طی ملاقات بین راجرز با نتانیاهو، وی به شدت از مواضع رئیس جمهوری امریکا و کاخ سفید انتقاد می کند و می گوید اوباما به اندازه کافی با پرونده هسته ای ایران تعامل نمی کند.

نتانیاهو همچنین می گوید که باراک اوباما به جای آن که به ایران فشار بیاورد به اسرائیل فشار وارد میکند که مانع از حمله به تاسیسات هسته ای ایران شود.
 


سفیر امریکا در تل اویو به اظهارات نتانیاهو واکنش نشان می دهد و به او می گوید که ادب را رعایت کند و حد خود را نگه دارد.


شیفر سپس می نویسد، شاپیرو خود یهودی است و عبری را بسیار خوب و سلیس صحبت می کند. 
 

وی تاکید می کند، هنگامی که نتانیاهو اظهارات اوباما مبنی بر این که ایالات متحده امریکا خود را ملزم می داند که مانع دستیابی ایران به سلاح هسته ای شود را به سخره می گیرد و می گوید که همه گزینه ها بر روی میز است، جر و بحث های سفیر امریکا و نخست وزیر اسرائیل به اوج خود می رسد و هر کدام دیگری را به اتهام های مختلف متهم می کند و اظهارات شدید اللحنی علیه هم می زنند.
/ 0 نظر / 9 بازدید