رد ادعای ارتباط ایران با کارخانه سودانی

رد ادعای ارتباط ایران با کارخانه سودانی
وزیر فرهنگ و اطلاع‌رسانی سودان ادعای رژیم صهیونیستی مبنی بر ارتباط کارخانه اسلحه‌سازی یرموک این کشور با حماس یا ایران را تکذیب کرد.
به گزارش ایسنا، احمد بلال عثمان بعد از دیدار با هیاتی مصری که به خارطوم سفر کرده بودند، گفت: این ادعاها دروغ و کاملا بی‌اساس است.
او که سمت معاون دبیرکل حزب اتحادیه دموکرات سودان را نیز بر عهده دارد، تاکید کرد که موضع مصر مخالفت با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی درباره کارخانه اسلحه‌سازی یرموک است.
به گزارش خبرنگار ایسنا، سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسشی درباره حمله رژیم صهیونیستی به کارخانه‌ای در جنوب خارطوم در سودان و سکوت شورای امنیت، گفت: متاسفانه هم‌چنان شاهد تجاوزات و تهدید رژیم صهیونیستی بر کشورهای منطقه هستیم و این مساله در سکوت قدرت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی در حال تکرار است. ما به شدت این اقدام و تجاوز به حریم سودان را محکوم می‌کنیم. باید نسبت به این مساله واکنش جدی در سازمان ملل و شورای امنیت نشان داده شود و کشورهای منطقه نیز باید دقت کنند و اجازه ندهند که رژیم صهیونیستی از حریم هوایی آن‌ها برای چنین جنایات و تجاوزاتی استفاده کند.
او افزود: با بسیج همه کشورها در منطقه و در سطح بین‌الملل باید جلوی تجاوزات و جنایت‌های رژیم صهیونیستی گرفته شود.
مهمان‌پرست در پاسخ به پرسش دیگری درباره برخی ادعاها مبنی بر این که در این کارخانه سودانی تسلیحات ایرانی تولید می‌شده است و برخی نیز آن را نوعی تمرین برای حمله به ایران قلمداد کرده‌اند، اظهارکرد: مقامات مختلف هر نوع ارتباط محلی (کارخانه‌ اسلحه‌سازی سودان) که مورد هدف جنگنده‌های رژیم صهیونیستی قرار گرفته است با کشورمان و سپاه پاسداران به شدت تکذیب کردند. به نظر می‌آید رژیم صهیونیستی برای این که بر جنایات خود سرپوش بگذارد از این گونه بهانه‌ها استفاده می‌کند.
سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: این که رژیم صهیونیستی بخواهد با چنین شیوه‌هایی تهدیداتی نسبت به کشورمان مطرح کند به هیچ وجه تاثیری در ذهن مردم و مسوولان ما نخواهد داشت. رژیم صهیونیستی بسیار در شرایط ضعیف‌تر و بحرانی‌تر از این است که بخواهد نسبت به کشور بزرگی مانند ایران قصد عملیات داشته باشد. اصولا کسی که توانایی عملیاتی داشته باشد چندان راجع به آن صحبت نمی‌کند. ادعا و صحبت زیاد نشانه ترس آنان از وضعیت بدی که در آن گرفتار شده‌اند است و به خوبی می‌دانند که با هرگونه تهدید یا اشتباه در اقدامات نظامی سرنوشت بسیار بدی در انتظار آنان خواهد بود.
/ 0 نظر / 6 بازدید