ترس احزاب رژیم صهیونیستی ازجنگ باایران+تصویر

ترس احزاب رژیم صهیونیستی از جنگ با ایران+تصویر
 
عووادیا یوسف، رهبر معنوی حزب «شاس» معتقد است که حمله نظامی به ایران «هزینه بسیار بالایی» برای اسرائیل به همراه دارد.
 
ترس احزاب  رژیم صهیونیستی از جنگ با ایران
 
منابع سیاسی در اسرائیل می‌گویند حزب مذهبی و افراطی «شاس»، از احزاب تشکیل دهنده ائتلاف حاکم در اسرائیل، نسبت به حمله نظامی احتمالی به ایران، نگران است. 

حزب شاس پیشتر نیز مخالفت خود با حمله به ایران را اعلام کرده بود.منابع سیاسی در اسرائیل می‌گویند، حزب مذهبی و افراطی «شاس»، از احزاب تشکیل دهنده ائتلاف حاکم در اسرائیل، نسبت به حمله نظامی احتمالی به ایران، نگران است.

حزب شاس پیشتر نیز مخالفت خود با حمله به ایران را اعلام کرده بود. به گزارش خبرگزاری رویترز، یکی از منابع آگاه از گفت‌و‌گوهای درونی حزب شاس که نخواست نامش فاش شود، روز پنجشنبه، نهم شهریور، اعلام کرد که عووادیا یوسف، رهبر معنوی حزب «شاس» معتقد است که حمله نظامی به ایران «هزینه بسیار بالایی» برای اسرائیل به همراه دارد و گزینه نظامی لزوما اسرائیل را به اهداف خود نمی‌رساند.

به گفته منابع آگاه الی ییشای، وزیر کشور رژیم صهیونیستی و دبیر کل حزب شاس نیز اظهار کرده است که گفت‌و‌گوی مداوم در رژیم صهیونیستی بر سر گزینه نظامی علیه ایران، «بسیار مخرب» است. به گزارش رویترز مخالفت حزب شاس، سومین ائتلاف بزرگ حاکم بر اسرائیل، با حمله نظامی به ایران، کار را برای بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، که بر این گزینه تأکید دارد، دشوار خواهد کرد.

عووادیا یوسف ۹۱ ساله، از اعضای شورای داخلی نخست وزیر رژِم صهیونیستی و یکی از ۱۴ عضو کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی است که در نهایت باید گزینه حمله نظامی به ایران را میان خود به رأی بگذارند. پیش از این گزارش شده بود که نتانیاهو، یکی از معاونان خود را نزد عووادیا یوسف فرستاده بود تا حمایت او را برای حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران جلب کند.
با این‌حال، پس از این دیدار، اعلام شد که الی ییشای همچنان با حمله به ایران مخالف است. بنیامین نتانیاهو و اهود باراک، وزیر دفاع رژیم صهیونیستی ، در چند وقع اخیر بر طرح حمله یک‌جانبه اسرائیل به ایران تأکید می‌کنند و این در حالی است که آمریکا همچنان بر پیگیری دیپلماتیک مسئله هسته‌ای جمهوری اسلامی پای می‌فشارد.
/ 0 نظر / 24 بازدید