ترس نمایندگان صهیونیست از حمله به ایران

ترس نمایندگان صهیونیست از حمله به ایران
نمایندگان پارلمان رژیم اسرائیل از امضای نامه‌ای در حمایت از موضع نخست وزیر این رژیم درباره آغاز یک حمله نظامی بر ضد تاسیسات هسته‌ای ایران خودداری کرده‌اند.

به گزارش پرس تی وی تزیپی هوتوولی، نماینده پارلمان رژیم اسرائیل و مشوق تهیه این نامه ادعا کرده بود ۹ نماینده پارلمان از حزب لیکود این نامه را امضا کرده‌اند.

در این نامه آمده است:«ما به شیوه هر گونه تصمیم‌گیری درباره ایران ایمان کامل داریم و مطمئن هستیم که این اقدام با احساس مسئولیت ‌و در نظر گرفتن منافع حیاتی اسرائیل به طور واضح و شفاف صورت خواهد گرفت.»

با این وجود روزنامه اسرائیلی معاریو با انتشار گزارشی تصریح کرد هیچ‌یک از نمایندگان پارلمان اسرائیل این نامه را امضا نکرده‌اند و فقط ۹ نماینده به طور شفاهی حمایت خود را از آن اعلام کرده‌اند.

پس از آن‌که کارمل شمعا یکی از نمایندگان پارلمان رژیم اسرائیل، که هوتوولی مدعی شده بود این نامه را امضا کرده در صفحه فیس بوک خود از امضا نکردن این نامه خبر داد، هوتوولی اذعان کرد که هیچ‌یک از نمایندگان پارلمان این نامه را امضا نکرده‌اند.

امریکا و رژیم اسرائیل به منظور وادارسازی جمهوری اسلامی به توقف برنامه غنی سازی اورانیوم بارها ایران را به اقدام نظامی تهدید کرده‌اند. واشنگتن و تل آویو ادعا می‌کنند که برنامه غنی سازی اورانیوم در ایران یک جنبه نظامی دارد.

با این وجود تهران با بی‌اساس‌خواندن این اتهامات تاکید می‌کند که به عنوان یکی از امضاکنندگان پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی (ان پی تی) و عضوی از اعضای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از تمامی حقوق در زمینه توسعه و دستیابی به فناوری هسته‌ای برای مقاصد صلح آمیز برخوردار است.

افزون بر این، با وجود بازرسی‌های متعدد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از تاسیسات هسته‌ای ایران، هیچ‌گاه مدرکی دال بر انحراف برنامه انرژی هسته‌ای غیرنظامی این کشور به سوی ساخت سلاح‌های هسته‌ای یافت نشده است.

/ 0 نظر / 8 بازدید