محاصره شهرک‌های شیعه‌نشین حلب

محاصره شهرک‌های شیعه‌نشین حلب
 
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری عراقی ابا، در نزدیکی شهر حلب سوریه شهرک‌های شیعه‌نشین قرار دارند که نزدیک 9 ماه است که به محاصره «جبهة النصره» و «ارتش آزاد» دو گروه مسلح تروریست سوری درآمده‌اند.
این تروریست‌ها از 9 ماه گذشته مانع ورود دارو و مواد غذایی و سوخت به شهرک‌های «نبل» و «الزهراء» شده‌اند و تنها کمک‌هایی که به اهالی این شهرک‌ها رسیده کمک‌هایی بوده که توسط ارتش سوریه و از هوا برای آنها ارسال شده است.
یکی از جوانان شهرک الزهرا که از حلب به حومه دمشق و منطقه زینبیه فرار کرده و سپس از آنجا به ضاحیه بیروت مهاجرت کرده است، در این باره می‌گوید: من و همسر و خانواده‌ام از «الزهرا» فرار کردیم چراکه نگران ورود تروریست‌ها به شهرک‌مان بودیم.
وی می‌افزاید: تروریست‌ها تکفیری‌هایی هستند که قصد دارند ما را سر ببرند لذا ما از دولت سوریه حمایت می‌کنیم چراکه آنها از امنیت ما محافظت می‌کنند؛ من داستان‌های بسیاری از رفتار آنها با اهالی حلب شنیده‌ام، آنها هر کس را که حامی نظام بشار اسد باشد با ساطور سر می‌برند و حتی کودکان کوچک را نیز کشته‌اند.
این جوان آواره سوری با اشاره به محاصره 9 ماهه منطقه و ممنوعیت رسیدن مواد غذایی، دارو و مازوت و سوخت، تاکید می‌کند: تروریست‌ها می‌خواستند وارد شهرک شوند اما جوانان شهرک از ورود آنها جلوگیری کردند و گفته‌اند باید از روی جسد ما رد شوید که وارد شهرک‌‌ها شوید.
/ 0 نظر / 6 بازدید