ورود 200 کماندوی ویژه انگلیس به خاک سوریه

ورود 200 کماندوی ویژه انگلیس به خاک سوریه
منابع انگلیسی از ورود نزدیک به 200 کماندوی نیروهای ویژه انگلیس و چند کشور دیگر به عمق خاک سوریه به بهانه جمع‌آوری اطلاعات درباره تسلیحات شیمیایی خبر دادند.

به گزارش ایسنا، روزنامه دیلی استار به نقل از یک کارشناس نظامی انگلیسی که خواست نامش فاش نشود، نوشت: مقام‌های انگلیسی نزدیک به 200 کماندوی نیروهای ویژه را به عمق خاک سوریه اعزام کرده‌اند که این نیروها علاوه بر جمع‌آوری اطلاعات وظیفه دارند سلاح‌های شیمیایی که از کنترل دولت سوریه خارج می‌شود را تحت نظر گرفته و در صورت امکان آن‌ها را منهدم کنند.

به گفته این منبع انگلیسی علاوه بر نیروهای ویژه انگلیسی سازمان اطلاعات خارجی انگلیس (MI 6) نیز نیروهایی را به داخل سوریه اعزام کرده که این نیروها نیز کار جمع‌آوری اطلاعات در سوریه را برعهده دارند.

به نوشته این روزنامه، سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) و سازمان اطلاعات فرانسه نیز نیروهایی را به منظور رصد اوضاع داخلی سوریه و درگیری‌های جاری به این کشور اعزام کرده‌اند.

به نوشته دیلی استار، هدف اصلی اعزام این نیروها به سوریه مراقبت از سلاح‌های شیمیایی و "غیر متعارف" سوریه است تا در صورتی که از کنترل دولت خارج شدند، از دستیابی گروه‌های مسلح به آنها جلوگیری شود.

این در حالی است که کارشناسان نظامی عقیده دارند هدف اصلی از اعزام این نیروها بررسی توان نظامی مخالفان و دولت سوریه برای کمک به مخالفان است.
/ 0 نظر / 5 بازدید