افتتاح منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه

افتتاح منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه
منطقه پنجم امام محمد باقر(ع) نیروی دریایی سپاه با حضور فرمانده کل سپاه در شهرستان بندر لنگه افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار مهر، منطقه پنجم امام محمد باقر (ع) نیروی دریایی سپاه صبح یکشنبه با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سایر فرماندهان ارشد نظامی و مسئولان کشوری در شهرستان بندر لنگه مورد بهره برداری قرار گرفت.
نیروی دریایی سپاه در راستای گسترش توان عملیاتی و نظامی و افزایش گستره کنترل بر خلیج فارس در راستای دکترین دفاعی پنجمین منطقه دریایی را در شهرستان بندر لنگه مستقر کرده است.
سرلشگر جعفری فرمانده کل سپاه درحاشیه بازدید از منطقه پنجم نیروی دریایی امام محمد باقر، تامین  امنیت، افزایش توان کنترلی و دفاعی از مرزهای آبی کشور در خلیج فارس را از مهمترین  اهداف حضور سپاه در منطقه خلیج فارس عنوان کرد.
 
محدوده عملیاتی منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: حوزه عملیاتی منطقه پنجم از نقطه انتهایی جزیره قشم به اضافه منطقه جزایر نازعات تا غرب جزیره کیش است.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه در مراسم افتتاح منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه در بندر لنگه، گفت: دلیل ایجاد منطقه پنجم پوشش عملیاتی منطقه نازعات و نقطه عطف و شروع روند جدیدی در این منطقه است.
وی افزود: این موضوع به محضر فرمانده کل سپاه رسید و پس از موافقت خدمت فرمانده معظم کل قوا مطرح شد که ایشان نیز موافقت کردند.
فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: حوزه عملیاتی منطقه پنجم از نقطه انتهایی جزیره قشم به اضافه منطقه جزایر نازعات تا غرب جزیره کیش است.
فدوی خاطرنشان کرد:‌ انگلیسی‌ها بذر فتنه‌ای را با ایجاد اختلاف بر سر جزایر سه‌گانه در منطقه کاشتند که قطعا این موضوع را زمینه بهره‌برداریشان قرار داده‌اند و فتنه‌انگیزه‌هایی دیگری را در خصوص این محدوده در آینده خواهیم دید.
وی با اشاره به اهمیت تنگه هرمز، اظهار داشت: به لحاظ استراتژیک بودن امنیت تنگه هرمز ، این مأموریت ویژه مختص منطقه یکم شد و محدوده جزایر نازعات به عهده منطقه پنجم دریایی گذاشته شده است.
فرمانده نیروی دریایی سپاه در پایان خاطرنشان کرد: به لحاظ حساسیت موضوع،مأموریت مهمی به منطقه پنجم واگذار شده است.

سردار عظمایی فرمانده منطقه پنجم دریایی سپاه

جانشین سابق فرمانده منطقه یکم دریایی سپاه، فرمانده منطقه پنجم دریایی سپاه شد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، سردار علی عظمایی فرمانده منطقه پنجم دریایی سپاه شد، این منطقه جدید صبح امروز با حضور سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه راه‌اندازی شد و آغاز به کار کرد.
سردار عظمایی پیش از این جانشین فرمانده منطقه یکم دریایی سپاه بود.
حوزه عملیاتی منطقه پنجم از نقطه انتهایی جزیره قشم به اضافه منطقه جزایر نازعات تا غرب جزیره کیش است.
 
/ 0 نظر / 5 بازدید