مسلمان‌نمایانی که از فیلم موهن حمایت کردند

مسلمان‌نمایانی که از فیلم موهن حمایت کردند
 جهان اسلام این روزها در التهاب جنایت بزرگی است که بار دیگر از سوی برخی معاندان دین رحمت و عطوفت و پیامبر عظیم‌الشأن آن انجام شده و اهانتی نفرت‌انگیز به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) در شبکه‌های مختلف اینترنتی منتشر شده است. تیغ تیز آزادی بیان غربی که هرگز تاب انتقاد از عملکرد رژیم صهیونیستی و یا حتی مطرح‌کردن یک پرسش منطقی در باب هولوکاست را تاب ندارد، به‌راحتی بزرگترین نماد وحدت یک و نیم میلیارد مسلمان را مورد هتک حرمت قرار داده و اسلام و مسلمانان را در داغی بزرگ قرار داد.

این روزها در چهارگوشه جهان سخن از شور مردمی است که بیداری اسلامی خود را به خشم انقلابی‌شان پیونده زده‌اند تا با تمام توان به آمریکا بفهمانند که توهین بی‌سر و پاهای سیاسی در سایه امن استکبار بی‌پاسخ نخواهد ماند. این روزها علاوه بر کشورهای اسلامی، مردم آمریکا و اروپایی‌ها و حتی آسیایی‌های جنوب شرقی نیز تظاهرات ضد آمریکایی را می‌دهند، چرا که آنها به‌خوبی می‌دانند توهین به یک پیامبر الهی به معنای توهین به سلسله عظیم پیامبران است و کسانی که امروز پیامبر اسلام را هدف قرار داده‌اند، در سایه سکوت ملت‌ها به‌راحتی پیامبران ادیان دیگر را نیز در هجمه گستاخی خود قرار خواهند داد.

البته در این میان به‌ظاهرمسلمانانی نیز بودند که کفه وابستگی‌شان به آمریکا و ترس‌شان از چشم‌غُره اربابان غربی بر وزنه غیرت دینی‌شان در حمایت از  نمادهای اسلامی سنگینی کرد و نه‌تنها در برابر هتک حرمت آشکار به پیامبر سکوت کردند، بلکه به دستور اربابان خود سعی کردند این موج عظیم مردمی را نیز متوقف کنند.


دولت‌های حاشیه خلیج فارس
دولت‌های حاشیه خلیج فارس نیز که هر از چند گاهی قراردادهای نجومی‌شان برای خرید تسلیحات از آمریکا در رسانه‌های جهان می‌پیچد، سلاح های خود را به سوی ملت‌های‌شان نشانه رفتند تا مانع از هر اقدام آنها در اعتراض نسبت به اقدام شنیع کارگردان آمریکایی از تهیه این فیلم شوند، این رژیم‌ها با ایجاد فضای پلیسی در  کشور سعی کردند هم خواسته‌های آمریکا را در حفاظت از سفارت‌خانه‌هایش برآورده کنند وهم جلوی کشیده‌شدن این تظاهرات به اعتراضات علیه رژیم های مستبدشان را بگیرند.

"عبدالباری عطوان" سردبیر روزنامه "القدس‌العربی" هم در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی المیادین لبنان، با بیان اینکه بر خلاف مسلمانان همه‌جای دنیا هیچ تجمع و تحرکی در کشورهای صادرکننده نفت حاشیه خلیج فارس مقابل سفارتخانه‌های آمریکا انجام نشد، گفت: آیا پیامبر اسلام(ص)، پیامبر این دسته از شیوخ ثروتمند نیست؟ و تنها متعلق به فقرای مسلمین است؟ چرا رژیم‌های وهابی و شیوخ منطقه خلیج فارس، اجازه ابراز خشم به مسلمانان کشورشان نمی‌دهند؟ چرا از تجمع مقابل سفارت آمریکا در ریاض و ابوظبی و دوحه خبری نیست؟


وهابیت سعودی
کاخ‌نشینان وهابی و مفتیان مواجب‌بگیر آنها که رانندگی را برای زنان گناهی نابخشودنی می‌دانند و به آنها حتی اجازه ابراز نظر سیاسی در انتخابات و داشتن شناسنامه نیز نمی‌دهند و اینها را گناهی بزرگ و بر خلاف شریعت موهوم خود می‌دانند، این بار حکمت و درایت را در آن می‌بینند تا برای واکنش به این جنایت بزرگ کظم غیظ! کنند و تصمیمی با درایت و سیاست! در این راستا اتخاذ کنند. آنها که از کرسی متزلزل خود در بلاد حرمین واهمه داشتند؛ طبق معمول فقط به تبلیغ روش سیاسی خود نپرداختند، بلکه به قلع و قمع مشرب‌های دیگر پرداخته و هرگونه تلاش مسلمانان برای ابراز خشم انقلابی خود را حرام دانستند.

در این راستا شبکه "العربیه" چماق رسانه‌ای وهابیت سعودی نیز در طنزی تلخ مدعی شد که «فیلم توهین‌آمیز اصلاً وجود ندارد.»! العربیه بدون اشاره به محتوای شنیع این فیلم نوشت: مدت زمان تبلیغ این فیلم در شبکه‌های اجتماعی اینترنتی کمتر از 15 دقیقه است، در حالی‌که بازیگری آن ضعیف و در صحنه‌های آن از حقه‌های سینمایی ابتدایی استفاده شده است.


گروهک "ارتش آزاد سوریه"
جنگجویان ارتش آزاد که با فتوای شیوخ و مفتی‌های وهابی خود از تمام نقاط جهان برای جهاد مقدس! و رفع شر بشار اسد و نه برای دلارهای نفتی سعودی و قطری! به سوریه آمده‌اند و این روزها بانگ الله‌اکبرشان در هنگام بریدن سر مردم سوریه، فضای رسانه‌ای را آکنده است نیز در این میان ترجیح دادند به جای وارد شدن در این موضوع حساس به جهاد مقدس خود ادامه دهند! آنها که ابراز وجود در این عرصه را عاملی برای امکان قطع کمک‌های غرب برای خود می‌دانستند، خود را به ندانستن و نشنیدن زدند و به رغم ادعای دین‌مداری و شریعت‌محوری، نه‌تنها اظهار نظر و موضع‌گیری علیه این فیلم موهن نکردند بلکه علیه مسلمانانی که از انتشار آن به خشم آمده‌اند موضع گرفتند.


«عارف الحمود» معاون فرمانده ستاد کل ارتش آزاد سوریه در گفت‌وگویی با روزنامه "الشرق‌الاوسط" چاپ لندن، با انتقاد از مردم مصر و لیبی در حمله به سفارتخانه‌های آمریکا در این دو کشور و اشغال آنها گفت: "ما اقداماتی را که  منجر به زیر سؤال‌رفتن انقلاب‌های ملت‌ها و بهار عربی می‌شود، محکوم می‌کنیم!"


حکومت اسرائیلی ‌مسلک قطر

در سایه این اتفاق زشت که البته برخی روسیاهان به‌ظاهرمسلمان را رسوا کرد، اسلام قشری‌نگری که "یوسف القرضاوی" رئیس اتحادیه علمایش پرچم موساد را با خود حمل می‌کند، نشان داد که دیگر پیروی ندارد و حتی سکوت رئیس اتحادیه مسلمانان نیز نتوانست مردم را در ابراز خشمی که در پیش گرفته‌اند، دچار تردید کند. بدتر از همه عکس یادگاری آقای قرضاوی با کارگردان فیلم موهن بود که نشان داد قطر به عنوان محل اقامت این شیخ مصری نیز به عنوان یک کشور اسلامی در تأمین مالی فیلم موهن به پیامبر اسلام نقش داشته است.


قرضاوی که هر هفته سر و کله‌اش در برنامه‌های استفتاهای دینی شبکه الجزیره پیدا می‌شود و مفتی قطر به شمار می‌آید، همچنین پس از وقوع تظاهرات در کشورهای مختلف علیه آمریکا و رژیم صهیونیستی، علیه تظاهرکنندگان موضع گرفت و گفت: تظاهرات خشمگینانه مقابل سفارتخانه‌ها کار درستی نیست بلکه باید با روش‌های متمدنانه درباره این مسأله موضع گرفت!


دولت سکولار ترکیه
احیاگر امپراتوری عثمانی در ترکیه که رؤیای پرچمداری جهان اسلام را در سر می پروراند نیز در این عرصه از دیگر هم‌کیشان خود عقب نماند. رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه البته با لحنی زیرکانه و سیاستمدارانه سعی کرد ساخت این فیلم موهن را محکوم کند اما در ادامه خشم انقلابی مردم مردم را همسنگ و شریک توطئه‌ای دانست که ساخت این فیلم موهن را به دنبال داشته است! او که البته راهکار واقعی مورد نظرش برای ابراز خشم مسلمانان را ارائه نداد، تظاهرات ضدآمریکایی را که به نظر وی "خشونت" تلقی می‌شد، جزئی از فتنه فیلم موهن خواند تا هم موضع سستش در جهان اسلام، عریان نباشد و هم به سفارش خصوصی باراک اوباما برای ساکت‌کردن مسلمانان عمل کرده باشد.

بدین ترتیب اقدام منفور غرب و صهیونیسم جهانی در مورد هتک حرمت به پیامبر اعظم(ص) گرچه دل میلیون‌ها مسلمان را به درد آورد، اما به سنگ محکی تبدیل شد که کسانی که از اسلام به عنوان سپری برای کسب منافع خود استفاده می‌کنند، را رسوا کند.

/ 0 نظر / 21 بازدید